جی پی اس آنلاین – ردیاب خودرو

همیشه آنلاین باشید
تشخیص تصادف و نمایش موقعیت

موقعیت یاب ماهواره ای آنلاین جدیدترین تکنولوژی های روز طراحی

موقعیت یاب ماهواره ای آنلاین

دستگاه فوق (جی پی اس) با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز طراحی و ساخته شده است تا علاوه بر کاهش قیـمت تمام شده محصول امکانات منحصر به فـردی که در هیچ نمونه ی مشابه ای وجود ندارد را در اختیار کاربران قرار دهد. تشخیص تـصادف و ارسال هشدار همراه با زمان و موقعیت جغرافیایی دقیق تـصادف، پایداری ارتباط آنلاین بـه دلیل استفاده از جدیدترین تکنولوژی تبادل داده در بستر شبکه اینترنت، دسترسی آسان به اطلاعات موقعیتی گذشته، قابلیت آپدیت دستگاه و اضافه نمودن امکانات جدید از راه دور، پنل تحت وب و نرم افزار اندرویدی با امکانات بسیار گسترده تنها بخشی از ویژگی های این محصول دانش بنیان می باشد.

موقعیت یاب ماهواره ای آنلاین

جهت سهولت استفاده از دستگاه برای طیف گسترده کاربران بسترهای نرم افزاری متنوعی در قالب داشبورد تحت وب و اپلیکیشین اندرویدی با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد طراحی و به صورت کاملاٌ رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

شرکت آزمون الکترونیک خزر به عنوان یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخت کلیه قسمت های نرم افزاری و سخت افزاری موقعیت یاب ماهواره ای (جی پی اس) فوق را توسط تیم متخصص و جوان خود بر پایه جدیدترین تکنولوژی های روز در حوزه IOT انجام داده است. امید است با حمایت کاربران عزیز بتوانیم همواره محصولات جدید در حوزه ی IOT و دیگر فناوری های نو طراحی، تولید و در اختیار شما قرار دهیم. یکی از فناوری های مورد استفاده در محصول فوق بهره‌گیری از پروتکل ارتباطی MQTT جهت تبادل داده بین دستگاه، داشبورد تحت وب و اپلیکیشن اندرویدی می باشد. جهت آشنایی با فناوری فوق و مزایای داشتن دستگاهی با فناوری فوق را در لینک های زیر مطالعه نمایید.

اتصال این دستگاه به برق خودرو سبک یا سنگین، امکان نمایش آنلاین ولتاژ خودرو را بدون انجام هیچگونه سیم کشی اضافی در محیط نرم افزار تحت وب و اپلیکیشن اندرویدی فراهم می‌کند.

در پنل تحت وب و همچنین اپلیکیشن اندرویدی علاوه بر نمایش سرعت به صورت آنلاین امکان گزارشگیری در بازه زمانی دلخواه نیز پیش بینی گردیده است، در گزارشگیری فوق محل دقیق بیشترین سرعت وسیله نقلیه به همراه ساعت و تاریخ دقیق قابل مشاهده خواهد بود.

میران آنتن دهی سیم کارت و همچنین تعداد ماهواره های GPS متصل شده به دستگاه به صورت آنلاین در پنل تحت وب و اپلیکیشن اندرویدی قابل مشاهده می باشد.

با توجه به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری پیش بینی شده در محصول، خودروی خود را علاوه بر رهیاب ماهواره ای به دزدگیر و سیستم امنیتی بدون محدودیت فاصله مجهز کرده اید.

امکانات بسیار متنوع و کاربردی نرم افزار تحت وب به شما امکان نظارت و کنترل کامل روی خودرو را از هر نقطه ی جهان فراهم می‌کند.

اپلیکیشن اندرویدی رایگان امکان نظارت و کنترل روی چندین خودرو را بدون محدودیت جغرافیایی فراهم می‌کند.

این قابلیت به منظور کاهش مصرف اینترنت و بهینه سازی آن در دستگاه تعبیه شده است. همچنین افزایش دقت در ثبت موقعیت و جلوگیری از دیتاهای ناخواسته را به همراه دارد.

در صورتی که اینترنت دستگاه به دلایل مختلفی همچون اتمام اعتبار ریالی سیم کارت دستگاه و یا مشکل آنتن دهی موبایل قطع شود، دستگاه قابلیت ذخیره سازی ۸۰۰ نقطه ی اخیر را در خود داشته تا به محض اولین اتصال اینترنت تمامی آن را به سرور (با توان ذخیره سازی نامحدود) انتقال دهد.

این محصول قابلیت اتصال سنسور دما با طول سیم حداقل ۱۰ متر و مشاهده ی دما و تعریف بازه ی مجاز به منظور هشدار را از طریق نرم افزار و بدون محدودیت جغرافیایی دارا می باشد.

دستگاه خروجی مخصوص قفل مرکزی خودرو به منظور باز و بسته کردن درب ها از هر نقطه ی جهان را دارا می باشد.

توسط الگوریتم های نرم افزاری و المان های سخت افزاری به کار گرفته شده در محصول، حذف داده های ناخواسته به منظور مشاهده ی اطلاعات تمیز، صحیح و با دقت بالا میسر می گردد.

طراحی محصول اگرچه با امکانات سخت افزاری زیاد در ابعاد خیلی کوچک باعث شده تا بتوان آن را به لحاظ امنیتی در هر جایی از خودرو به صورت مخفی نصب نمود.

MQTT که از جدیدترین راهکارهای انتقال اطلاعات در دنیای تکنولوژی و اینترنت اشیاء به منظور تضمین ارسال و دریافت اطلاعات با حجم بسیار کم است در این محصول به کار گرفته شده است.

در این محصول قابلیت تشخیص تصادف و ارسال هشدار و شدت آن توسط بسترهای اس ام اس و اینترنت برای افراد یا سازمان هایی که خودروی خود را در اختیار اشخاص دیگر قرار می دهند فراهم شده است.

گزارش گیری های بسیار متنوع در بازه های زمانی گوناگون از طریق نرم افزارهای اندروید و تحت وب در محصول اعم از مسیرهای طی شده، گزارش سرعت های مورد نظر و نمایش آن روی نقشه، گزارش توقف ها و نمایش روی نقشه، تصادفات، پارامترهای خودرو مانند ولتاژ باطری و دما و دیگر گزارشات امکانات وسیعی برای کاربران فراهم می آورد.

داشبورد تحت وب کاملا رایگان

داشبورد تحت وب طراحی شده برای دستگاه امکانات بسیار زیادی را به کاربران در بستر شبکه اینترنت ارائه می دهد. کاربران به راحتی می توانند تعداد نامحدودی دستگاه به پنل خود اضافه نمایند و کلیه ی فعالیت های وسیله نقلیه را به صورت آنلاین مشاهده کنند. همچنین کلیه اطلاعات ارسال شده از سمت دستگاه در بانک اطلاعاتی سرورهای ما ذخیره می شود و کاربران می توانند با ابزارهای متنوع ارائه شده در داشبورد تحت وب تمام فعالیت های وسایل نقلیه را از یک دقیقه تا سال ها قبل، بدون هیچ کم و کاستی مشاهده و آنالیز نمایند.

برخی از قابلیت های داشبورد تحت وب

 • مشاهده حداکثر سرعت با محل دقیق آن
 • انتخاب بازه سرعت دلخواه و مشاهده موقعیت خودرو در آن بازه سرعت
 • نمایش مدت و محل توقف وسیله نقلیه
 • تعریف فنس الکترونیکی برای مشخص کردن محدوده مجاز حرکت خودرو
 • امکان تنظیم دقت نمایش توسط کاربر
 • نمایش دمای داخل یا خارج کابین و گزارشگیری
 • نمایش و ذخیره‌سازی ولتاژ باطری و دینام خودرو
دستگاه ها
بروکر MQTT
وب

اپلیکیشن اندرویدی

اپلیکیشن فوق کلیه امکانات مورد نیاز جهت مشاهده موقعیت و مسیر حرکت وسیله نقلیه به صورت آنلاین و نمایش لحظه ای مقادیر ولتاژ باطری و دینام خودرو، سرعت، دما، تعداد ماهواره های در دسترس، میزان آنتن دهی سیم کارت و میزان شارژ باطری داخلی را فراهم می نماید. همچنین در صورت قطع شدن اینترنت کلیه اطلاعات فوق از طریق SMS نیز قابل دریافت می باشد. از دیگر ویژگی های نرم افزار می توان به اضافه نمودن تعداد نامحدود دستگاه در نرم افزار اندرویدی اشاره نمود، با توجه به طراحی یکپارچه سیستم کلیه تغییرات و به روز رسانی های انجام شده در هر یک از بسترهای نرم افزاری تحت وب یا اندروید به صورت خودکار در سیستم به روز خواهد شد.

 • امنیت

  با توجه به اهمیت حفظ امنیت کاربران، خود را ملزم به استفاده از بالاترین سطح رمزنگاری تبادل داده در فضای وب یعنی SSL، علاوه بر کدگذاری های درون برنامه ای نمودیم. رمزگذاری فوق در سیستم های بانکداری اینترنتی توسط بانک ها جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات مالی مشتریان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 • سرعت بالا

  با توجه به بهره‌گیری از پروتکل ارتباطی MQTT که از به روز ترین روش های انتقال داده در بستر وب و مختص اینترنت اشیاء می باشد، تبادل داده های بین دستگاه، اپلیکیشن اندرویدی و داشبورد تحت وب حتی در شرایطی که وضعیت ارتباط اینترنتی مطلوب نباشد با کمترین حجم داده و بالاترین سرعت صورت خواهد گرفت.