low power

فن آوری Ultra Low Power

در سال های اخیر بحث هوشمند سازی بسیار داغ است و تکنولوژی های فراوانی در این زمینه ابداع و به بهره برداری رسیده است.در سال های ابتدایی سیستم های اتوماسیون و مدیریتی BMS بیشتر در این زمینه استفاده می شده، که بزرگترین چالش آن توان مصرفی بالای دستگاه ها در زمینه ارسال اطلاعات و حفظ شبکه های ارتباطی آنها می باشد و یا در مکان هایی که امکان استفاده از برق وجود نداشت به مانند کنترل سطح مخازن در نقاط دور افتاده عملا بلا استفاده و در صورت استفاده از پنل های خورشیدی برای تامین برق بسیار پرهزینه بوده است.

iot

با ورود اینترنت اشیا به مقوله هوشمند سازی مبحث توان مصرفی بیش از پیش مورد توجه و تولید دستگاه ها و تکنولوژی های ارتباطی با توان مصرفی پایین در دستور کار قرار گرفت. غالب سرویس‌های مبتنی بر اینترنت اشیا توان مصرفی پایینی دارند و در نتیجه برای مدت زیادی تنها با یک باتری کار خواهند کرد. به این ترتیب با راهکارهای IOT می‌توان سرویس‌های جدیدی را ارائه کرد که قبلا به دلیل نیاز به سیم‌کشی برق و مصرف بالای انرژی در عمل امکان‌پذیر نبود.

Loading...

آزمون الکترونیک خزر

شرکت آزمون الکترونیک خزر در راستای بحث هوشمند سازی با تولید ابزارهای کنترلی هوشمند با توان مصرفی بسیار پایین از تکنولوژی Ultra Low Power بصورت کاملا حرفه ای استفاده نموده است.

استفاده از شبکه های دوربرد با توان پایین (LPWAN)، استفاده از پروتکل های ارتباطی در انتقال داده مانند MQTT و همچنین تولید دستگاه هایی که از یک باطری کوچک به عنوان منبع تغذیه استفاده کرده و امکان حفظ ارتباط شبکه ای را بین 2 تا 5 سال داراست از دستاوردهای این شرکت در این مبحث می باشد.

همچنین برای سهولت مدیریت و برنامه ریزی دستگاه ها، نرم افزارهای اندرویدی و تحت وب نیز توسط برنامه نویسان شرکت طراحی شده است.به وسیله این نرم افزارها تجربه لذت بخشی از مدیریت و برنامه ریزی دستگاه ها از طریق اینترنت اشیاء برای کاربران ایجاد می گردد.