هوشمندسازی دامداری ها

با رشد جمعیت نیازهای مصرفی در چند دهه آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. با توجه به این مسئله، نیازهای غذایی نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. برآورد رشد مورد نیاز محصولات کشاورزی و دامی تا سال ۲۰۵۰ در حدود ۷۰ درصد تخمین زده شده است. رشد صنعت دامداری و حرکت به سمت دامپروری مدرن، نیاز به استفاده از تکنولوژی‌ های نوین در جهت ارزیابی فعالیت و الگوهای رفتاری دام ها در مدیریت کارآمد و ارتقاء بازده اقتصادی مجموعه بیش از پیش احساس می‌شود.

دامداری 1

 

پس از گذشت دهه ها تمرکز بر تقاضای بالای غذا با افزایش عرضه، صنعت دام پروری در حال تغییر است. با کمک تکنولوژی پیشرفت های زیادی در زمینه افزایش تولید و بهره‌وری مواد غذایی حاصل شده، در حالی که صنعت تلاش می کند تا به نیاز بازارهای خاص با توجه به سیاست های ملی گرایانه پاسخ دهد، دامداران باید به چالش هایی مانند دسترسی محدود به زمین، هزینه های مدیریتی سنگین و کمبود نیروی انسانی متخصص غلبه کنند.

دامداری 2

 

هوشندسازی دامداری برای تسریع در انجام کارها و حذف خطاهای انسانی و افزایش بهره‌وری بسیار ضروری است. در یک دامداری هوشمند کنترل دما، رطوبت، مکان یابی و جلوگیری از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و سرقت و … باید همگی طبق نظمی خاص و در جهت سریع تر انجام شدن کارها صورت گیرد ولی به دلیل هزینه های زیادی که در این راستا جهت خرید لوازم هوشمندسازی مورد نیاز است بیشتر دامداری ها به همان روش های سنتی با نیروی انسانی در حال فعالیت هستند.

دامداری 3

شرکت آزمون الکترونیک خزر در راستای کاهش این هزینه ها با تولید دستگاه های هوشمندسازی با کمترین هزینه و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های ارتباطی بر پایه اینترنت اشیاء در حال قدم برداشتن جهت هوشمندسازی صنعتی می باشد. تولید دستگاه های مدیریتی هوشمند جهت کنترل آنلاین از طریق نرم افزار اندرویدی و سنسورهای امنیتی در قالب یک دستگاه با مدیریت بسیار ساده، فقط با کلیک بر روی چند دکمه با کمترین هزینه از دستاوردهای این شرکت می باشد.