نسل های مختلف انقلاب صنعتی

بشر در گذشت نسل ها جهت بهینه کردن زندگی و رفع نیازهای خود همواره در حال ایجاد ابتکارهای جدید بوده و در هر برهه از زمان با خلق یک یا چند ابتکار جدید باعث به وجود آمدن انقلاب های صنعتی شده است.

انقلاب صنعتی 2

 

اولین انقلاب صنعتی که حتما موضوعات مربوط به آن را در کتاب های تاریخ خوانده اید در اواخر قرن ۱۷ میلادی شروع و تا اواخر قرن ۱۸ میلادی ادامه داشته است. در اولین انقلاب صنعتی ما شاهد تبدیل شدن زمین های کشاورزی به کارخانه ها و کارگاه های مختلف بودیم تا نیازهای آن روز بشر را بتواند پاسخ گو باشند!

انقلاب صنعتی 3

 

با ورود ماشین و صنایع الکتریکی در دور دوم صنعتی شدن جهان که از اوایل قرن ۱۹ تا قرن ۲۰ ام ادامه دار بود ما شاهد اوج شکوفایی و پیشرفت های صنعتی و تکنولوژی در تاسیسات و کارخانه ها بودیم!

انقلاب صنعتی 4

 

ورود کامپیوتر و اتوماسیون سومین انقلاب صنعتی بعد از جنگ جهانی دوم یعنی در حدود سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ بود که اتفاق افتاده است و باعث پیشرفت سریع تکنولوژی های موجود در آن زمان شد.

انقلاب صنعتی 4

در حال حاضر ما شاهد چهارمین انقلاب صنعتی هستیم که در حال اتفاق افتادن است یعنی ظهور سیستم‌های عظیم سایبری که حجم عظیمی از اطلاعات (Big Data) را تولید می‌کنند و پردازش سریع این اطلاعات باعث ایجاد مدل‌ های کسب و کاری جدید خواهد شد!.

موبایل های هوشمند، لوازم خانگی هوشمند و خودروهای خودران هوشمند تحولات و انقلاب هایی هستند که در چند سال اخیر اتفاق افتاده اند و تا چندی پیش خبری از آنها نبود! تکنولوژی های سازنده این ابزار آلات هوشمند نه تنها زندگی ما را متحول کرده اند بلکه توانسته اند دنیای صنعت را به چالش بکشند و آن را متحول کنند! نسل ۴ انقلاب صنعتی در بین صنعتگران و کارشناسان ترکیبی از ایده های نسل قدیم و جدید است.

در نسل ۴ انقلاب صنعتی، استفاده از تکنولوژی های بزرگی مانند اینترنت اشیاء باعث تغییرات گسترده‌ ای شده است. با استفاده از این تکنولوژی ها ما شاهد افزایش کارهای خودکار در صنعت و بخش های مختلف آن هستیم. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از ترکیب صنعت و تکنولوژی شاهد افزایش بهره‌وری و کیفیت در محصولات باشید!