دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیر اماکن همانطور که از نام آن پیدا است وسیله ای برای کنترل و حفظ امنیت محیط می باشد. این دزدگیرها متشکل از چندین سنسور یا حسگر به عنوان مثال سنسور چشمی برای تشخیص عبور مجاز و غیر مجاز، سنسور دود برای تشخیص دود و پیشگیری از آتش سوزی، مگنت های درب و پنجره و غیره می باشند. این سنسورها بنا به نیاز کاربر قابل تغییر هستند.

معمولا این سنسورها مقابل ورودی هایی مثل درب و پنجره و یا هر قسمتی که امکان تخریب و ورود غیر مجاز باشد نصب می شوند و در زمان فعال بودن هر گونه حرکتی که در محیط به تشخیص این چشمی ها برسد به دستگاه دزگیر اعلام شده و سیستم هشدار خطر را به دو روش مرسوم یعنی آژیر در محل و تماس تلفنی با تلفن همراه کاربر برقرار می‌کند.

امروزه از دزدگیر اماکن که به عنوان سیستم امنیتی نیز از آن یاد می شود در منازل، دفاتر کار و مغازه ها و … به طور گسترده استفاده می شود. از عمده دلایل استفاده از این سیستم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیش گیری از آتش سوزی
  • امنیت محیط
  • کنترل و دریافت گزارش از عبور و مرور در محیط
  • محافظت از اموال خانه و محیط کار …
  • اطلاع از قطعی برق و کنترل تجهیزات برقی
دزدگیر اماکن

انواع دزدگیرهای اماکن عبارتند از:

  • دزدگیرهای ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی
  • دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر تلفن کننده خطوط تلفن ثابت
  • انواع دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیم کارتی

تلفن کننده دزدگیرهای اماکن در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت هستند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در ادامه به توضیح دزدگیرهای سیم کارتی که به آن دزدگیر GSM نیز گفته می شود می پردازیم.

دزدگیر سیم کارتی چیست ؟

سیستم های اعلام سرقت قدیمی متشکل از یک مدار ساده برای اعلام هشدار و تماس تلفنی بوده اند. امروزه سیستم های پیشرفته تری وارد این عرصه شده است که به مراتب قابلیت های بالاتری نسبت به سیستم های سنتی دارد. دزدگیر اماکن سیم کارتی از نظر ضریب امنیت، کارایی و امکانات سهم قابل توجهی از بازار سیستم های امنیتی و حفاظتی را به خود اختصاص داده است.

دزدگیر اماکن

مزایای استفاده از دزدگیر سیم کارتی

دزدگیرهای سیم کارتی یکی از جدیدترین و به روزترین سیستم های امنیتی ضد سرقت می باشند. یکی از قابلیت های مهم این نوع دزدگیرها امکان نصب سیم کارت و برقراری تماس تلفنی با کاربر بدون نیاز به سیم تلفن ثابت شهری است که بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا سارقان با آگاهی از روش کار دزدگیرهای قدیمی و غیر سیم کارتی با قطع سیم تلفن به راحتی به محیط وارد می شدند.

این دزدگیرها به واسطه نصب سیم کارت امکان ارسال SMS و اعلام قطع برق، همچنین امکان فعال و غیر فعال کردن دزدگیر از طریق SMS و یا نرم افزار گوشی هوشمند را دارا می باشند. دزدگیرهای سیم کارتی قابلیت نصب آسانتری دارند ولی باید توجه داشت که محل نصب باید از آنتن دهی مناسبی برخوردار باشد. قابل ذکر است این آنتن دهی می تواند توسط آنتن های GSM مجزا نیز تقویت شود.

کنترل از راه دور وسایل برقی

یکی از امکانات ویژه‌ برای هر خانه هوشمند کنترل از راه دور می باشد که به واسطه آن می توان بسیاری از اقدامات را از راه دور بدون نیاز به حضور در محل انجام داد. عملکرد سیستم کنترل از راه دور به این صورت است که در هر منطقه و فاصله ای که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، وسایل برقی را از راه دور به وسیله ی تماس یا SMS می توان تحت کنترل قرار داد. با استفاده از یک سیم کارت و ارسال پیام به خط مورد نظر شما به راحتی می توانید فرمان خاموش یا روشن شدن وسیله برقی را ارسال نمایید.

شرکت آزمون الکترونیک خزر به عنوان یک شرکت دانش بنیان طراحی و ساخت کلیه قسمت های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه دزدگیر اماکن آیومکس رو توسط تیم متخصص و جوان خود بر پایه جدیدترین تکنولوژی های روز در حوزه IOT طراحی و تولید کرده است که تمامی نیازهای گفته شده در حوزه امنیت و هوشمند سازی را برآورده می کند.

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد آرا: 1

تاکنون رأی نداشته است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید